Blackmagic Ursa mini Pro 4.6k – pierwsze wrażenia!

Kamerę Blackmagic Ursa mini Pro 4.6k kupiliśmy na początku czerwca bieżącego roku. Od tego czasu pracowaliśmy na niej przy różnych produkcjach filmowych. Podczas słabo oświetlonego eventu, mimo małego zakresu ISO, wysoka rozpiętość tonalna pozwoliła nam wyciągnąć dużo szczegółów ze zdjęć. Kiedy realizowaliśmy ujęcia na torze offroadowym, dzięki bezstratnemu „cropowaniu” obrazu, uniknęliśmy częstych zmian obiektywów, co pozwoliło nam ochronić matrycę przed jej ewentualnym zabrudzeniem. Dzięki wbudowanym filtrom ND, zaoszczędziliśmy dużo czasu, który byłby potrzebny w przypadku zmian klasycznych filtrów montowanych na przednią soczewkę obiektywu.

Czytaj dalej Blackmagic Ursa mini Pro 4.6k – pierwsze wrażenia!

Test Volvo XC60

Volvo XC60 to młodszy, mniejszy brat Volvo XC90. Prezentowany model Volvo to konkurent BMW X3, Audi Q5, czy Mercedesa GLC.

Nowa stylistyka wszystkich modeli volvo bardzo przypadła nam do gustu. Materiały z których zostało wykończone wnętrze są bardzo wysokiej jakości. Skóra, drewno, a nawet elementy plastikowe są miłe w dotyku.

Czytaj dalej Test Volvo XC60

Produkcja filmu promocyjnego dla Moto-Voyager.com

WIERZĘ W ŚWIAT, W KTÓRYM KAŻDY MA DOSTĘP DO PODRÓŻY. PODRÓŻOWANIE NIE POWINNO BYĆ PRZYWILEJEM CZY LUKSUSEM, ALE PRAWEM KAŻDEJ OSOBY. WIERZĘ W ŚWIAT, W KTÓRYM KAŻDY Z NAS UWAŻA PODRÓŻ ZA NATURALNY I WAŻNY ELEMENT ROZWOJU.
Grzegorz Malicki

 

Projekt Moto-Voyager.com stworzony przez Grzegorza Malickiego promuje wizję świata, w którym nie ma granic. Celem  jest rozpowszechnianie podróżowania.
4 zdobyte kontynenty, 40 poznanych krajów i 200 tysięcy przejechanych kilometrów na motocyklu, to liczby, które stale powiększają się, a wszystko za sprawą nowej, najważniejszej podróży do USA.

 

Na tropie muzyki Michała Urbaniaka, to międzynarodowy projekt, dla którego zrealizowaliśmy film promocyjny, przybliżający unikatową, na skalę światową wyprawę, będącą połączeniem Jazzu z podróżowaniem na motorze.
Wyprawa rozpocznie się z początkiem września 2017 roku i zakończy pod koniec roku. Przez cały czas na platformie moto-voyager.com dostępna będzie relacja z poszczególnych etapów podróży.

 

Plan zdjęciowy znajdował się na terenie Łodzi, zgodnie z koncepcją filmu (z Łodzi, na motocyklu, przez świat).
Przy produkcji zaangażowani byli: kierownik planu, dźwiękowiec, oświetleniowiec, operator drona, główny operator kamery oraz asystent operatora.
Pracę podzieliliśmy między ekipy. Gdy operatorzy kamer rejestrowali ujęcia w zwolnionym tempie – slow motion, dźwiękowiec zbierał otoczenie miasta, a operator drona nagrywał materiał z najbardziej znanych i charakterystycznych miejscach miasta.

Co ważne przy kilkudniowych planach zdjęciowych, należało zadbać o spójność wyglądu oraz ubioru aktorów, jednak Michał Urbaniak i Grzegorz Malicki, to zawodowcy, którzy byli na to przygotowani. Tak długa praca ekipy filmowej z aktorami wymaga stworzenia zgranego zespołu, zaangażowanego w pracę. Stosunkowo szybko udało nam się zbudować przyjazną i profesjonalną atmosferę, która zaowocowała dużym zaangażowaniem każdego członka ekipy.

 

Zapowiedź wyprawy jest dostępna na naszym profilu FB:

Z Łodzi, na motocyklu, przez świat. Grzegorz Malicki i Michal Urbaniak w niesamowitej podróży przez Stany Zjednoczone, muzykę i wspomnienia. Razem będziemy ich śledzić na bieżąco na moto-voyager.com i tinyurl.com/motovoyager

Опубліковано Łódź 1 червня 2017 р.