Jaki rodzaj reklamy video potrzebuje Twoja firma ?

Pierwszym krokiem, który warto zrealizować przed wyborem reklamy video jest analiza oraz dopasowanie naszej nowej reklamy pod platformę, na której będziemy promować film.
Wszystkie popularne serwisy społecznościowe mają swój określony rodzaj reklamy. Facebook, Instagram i YouTube promują odmienny styl, pod który należy odpowiednio przygotować materiał filmowy.

Dłuższej długości filmy, od kilku do kilkudziesięciu minut, przedstawiające jak działa nasz produkt lub usługa sprawdzą się na YouTube, czy Vimeo. Skrócona wersja filmu do kilku minut to dobra metoda promowania na Facebook. Karuzela video, czyli duża ilość krótkich, kilkusekundowych filmów, to sposób na pozyskanie użytkowników aplikacji Instagram.

Jeżeli wybierzemy już platformę na której będziemy promować nasz film, to teraz należy wybrać i dostosować do niej rodzaj filmu.

 

Najpopularniejsze rodzaje reklam video to:

Content video:
może być jednym lub całą serią odcinków video. Najczęściej są to materiały instruktażowe, szkoleniowe lub edukacyjne. Ważna jest informacja, która rozwiąże nasz problem lub będzie stanowiła wartość merytoryczną.
Filmy budują zaufanie do naszej marki oraz pomagają przyciągnąć potencjalnych klientów.

Film promocyjny:
czyli wizytówka video naszej firmy, usługi lub produktu. Filmy promocyjne powinny mieć określony cel: zakup produktu, rejestracja na stronie, czy udział w programie lojalnościowym. Dobry film promocyjny wzmacnia wizerunek naszej firmy i przyczynia się do wzrostów sprzedaży.
Jest to doskonałe narzędzie PR’owe.

Film korporacyjny, filmy „o firmie”:
zadaniem tej grupy filmów jest prezentacja szerokiego zakresu usług, działalności firmy, historii oraz możliwości dalszego rozwoju. To idealne rozwiązanie do budowania wizerunku firmy w Polsce i zagranicą.
Filmy często zastępują prezentacje multimedialne na spotkaniach, konferencjach i targach. Znajdują zastosowanie w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej firmy.

 

 

  • Konrad Kajak

    Czy dla małych firm jest wskazane tworzenie filmów „o firmie”?

    • Rockfilms

      To jest uzależnione od kilku czynników. W niektórych przypadkach lepiej wybrać inną formę promocji. Proszę napisać do nas czym zajmuje się Pana firma, a na pewno znajdziemy najskuteczniejsze rozwiązanie.