Test Volvo XC60

Volvo XC60 to młodszy, mniejszy brat Volvo XC90. Prezentowany model Volvo to konkurent BMW X3, Audi Q5, czy Mercedesa GLC.

Nowa stylistyka wszystkich modeli volvo bardzo przypadła nam do gustu. Materiały z których zostało wykończone wnętrze są bardzo wysokiej jakości. Skóra, drewno, a nawet elementy plastikowe są miłe w dotyku.

Wersja Inscription, która została zaprezentowana w filmie promocyjnym, to środkowa wersja wyposażenia. Niestety zabrakło tu genialnego systemu audio Bowers & Wilkins, dla którego warto kupić Volvo :).

Na planie zdjęciowym pozytywnie zaskoczyły nas właściwości terenowe tego SUVa. Bez problemu pokonywał strome podjazdy, przejazdy po piachu, czy błocie.  Dla urozmaicenia filmu zastosowaliśmy ujęcia z drona, które nadały filmu dynamiki i odmiennej perspektywy. Większość ujęć zrealizowaliśmy z ręki kamerą Blackmagic Ursa mini Pro 4.6K, oraz za pomocą stabilizatora żyroskopowego DJI Ronin M z lekką kamerą Panasonic Lumix GH4.

Na planie zdjęciowym w słoneczny dzień niezbędny okazał się wizjer, który ułatwił i przyspieszył naszą pracę. Nagrania trwały cztery godziny, całość udało się zmontować tego samego dnia.

Jak oceniamy Volvo XC60?
Jest to wygodny, pojemny samochód. Silnik diesla D5 jest wystarczający, w kabinie nie jest słyszalny, skrzynia biegów pracuje płynnie. Nie straszny mu nieutwardzony teren, w którym pomaga tryb off road. Bardzo brakowało nam opcjonalnego pakietu audio, który testowaliśmy w pozostałych modelach.

  • Silesia Gentlemans

    Piękny samochód.